A munka annyira sokrétű funkciót tölt be az életünkben, hogy kimondhatjuk: hosszú távon elengedhetetlen a mentális jóllétünkhöz. Azon túl, hogy anyagi forrást biztosít, nagyon fontos, ahogy strukturálja a napjainkat. Továbbá aktivitást tudunk hozzá kapcsolni. A szociális érintkezésben is szerepe van, így az identitásunk és státusunk meghatározásában is hangsúlyos. Ha ezek közül bármelyik tartósan sérül vagy hiányt szenved, annak negatív hatásai lesznek a kedélyállapotunkra, gondolkodásunkra, így a teljesítményünkre, kapcsolatainkra, végül a magánéletünkre, egészségi állapotunkra is.

Pár képben egy kreatív szakembereknek tartott Munka-Mentál csoportról:

Kommunikációs tanácsadó és mentálhigiénés segítő szakemberként kompetens vagyok elősegíteni a hozzám forduló Kliens mentális jóllétét, ami szoros összefüggésben van a munkában nyújtott teljesítményével is. Teljesítményt fokozni a naprakész szaktudás megszerzésén túl többféle módon lehetséges. Hivatásomból fakadóan:

• a kiegyensúlyozottabb lelkiállapot megteremtése,
• a rezíliencia, azaz lelki rugalmasság,
• terhelhetőség fokozása,
• önreflexiós képességek mélyítése,
• kommunikációs és szociális készségfejlesztés,
• valamint az egészséges önreprezentáció kialakítása felől
közelítem meg ezt a kérdést.

Ha eldöntötted, hogy:

  • szeretnéd megoldani a visszatérő konfliktusaidat.
  • fejlődni szeretnél a munkahelyi kapcsolataidban.
  • szeretnél magabiztosabban nemet és igent mondani…
  • törekszel a munka-magánélet egyensúly kialakítására.
  • visszatérsz a munka világába.
  • szeretnéd a stressz levezetésének egészséges módjait alkalmazni.
  • kezedbe veszed az irányítást az életed felett.
 

Akkor válaszd hozzá az egyéni konzultáció lehetőségét, hogy sokkal könnyebben és rövidebb úton érd el ezt a változást! Ha nem látod a kiutat, sem az eszközt ahhoz, hogy továbblépj, akkor érdemes elmozdulnod egy segítő szakember irányába, aki képes biztonságos teret nyújtani. A biztonság természetesen bizalmat is jelent, amit nem feltétlen könnyű megszavazni egy idegennek. Ugyanakkor belátható, ahogy a testünk „elakadásainak” oldásához is sokszor szakemberhez fordulunk, úgy a lelki egészségünk érdekében is jótékony az elhivatott támogatás. Bízom benne, hogy a második találkozásunk alkalmával már kevéssé látsz majd idegennek, legfeljebb egy olyan idegennek, akinek hivatásbeli kötelessége a titoktartás, az ítélkezés nélküli odafordulás, elfogadás, értő figyelem és a kölcsönös bizalom. Ez lesz a mi szóbeli szerződésünk.

A  munkahelyi mentálhigiénés tanácsadás során egyszerre támaszkodom a filmszakmában edzett, sokrétű menedzseri múltamra, a kommunikációs projektjeim vállalkozói szemléletére, de mindenek előtt a segítői hivatásom eszköztárára és lelkületére. Mert a meghallgatottság érzése napjaink elfeledett oázisa.
A 6-8 alkalmas mentál-kommunikációs tanácsadás keretében átbeszéljük a Kliens jelenlegi helyzetének érzelmi kihívásait, ami segít felismernie a benne munkálkodó gátló tényezőket. Feltérképezzük az erőforrásait is – lehetőségeit, erősségeit, tapasztalatait, motivációját, önismeretét, hitét… –, hogy ezek megerősítésével képes legyen könnyedén elgördíteni a céljai megvalósításában álló akadályokat. Ezt a folyamatot igény szerint kommunikációs és művészetterápiás jellegű gyakorlatokkal támogatom.